Systemy ochrony perymetrycznej

Systemy ochrony perymetrycznej są przeznaczone między innymi do ochrony dużych obiektów i stref wyłączonych z ruchu. Specyfika takich obiektów wyklucza możliwość wykonywania na nich instalacji alarmowych opartych na tradycyjnym systemie SSWiN lub klasycznej ochrony fizycznej. Zadaniem systemu jest przeciwdziałanie wtargnięciom na monitorowany teren, a tym samym uniemożliwienie wyrządzenia szkód i zakłócania właściwego funkcjonowania obiektu. Sprawdzonym i z powodzeniem stosowanym przez DGP Security Partner rozwiązaniem, mającym na celu zabezpieczenie terenu przed osobami niepowołanymi są systemy oparte na zaawansowanych algorytmach matematycznych jak i sztucznej inteligencji.

Dostępne w naszej ofercie systemy ochrony perymetrycznej to:

Systemy CCTV oparte o „sztuczną inteligencję” oraz zaawansowaną analitykę obrazu.

Istniejący lub nowy system monitoringu wizyjnego zostaje podłączony do analizatora obrazu nowej generacji wyposażonego w algorytmy sztucznej inteligencji. W polu widzenia kamer tworzone są wirtualne strefy ochrony. Urządzenie w czasie rzeczywistym analizuje obraz z kamer obiektowych, reaguje na wtargnięcie obiektu w strefę chronioną generując alarm do Stacji Monitorowania Alarmów DGP Security Partner. Operator SMA, poza zdarzeniem alarmowym, uzyskuje szczegółową informację na temat przyczyny zdarzenia, co pozwala dokonać natychmiastowej oceny zasadności alarmu. W przypadku zasadnego alarmu, poza wysłaniem patrolu interwencyjnego, operator ma możliwość podglądu bieżącej sytuacji na żywo. Proponowana przez nas analityka posiada mechanizmy niwelowania liczby fałszywych alarmów, jest sprawdzona wieloma realizacjami i dostarczana przez renomowanego producenta specjalistycznych rozwiązań w zakresie monitoringu wizyjnego.

W ramach systemów CCTV opartych o „sztuczną inteligencję” proponujemy naszych Klientom gotowe rozwiązania (systemy pudełkowe) lub systemy dedykowane. Naszym celem jest dostarczanie Klientom rozwiązań najwyższej jakości a dzięki bezpośredniej współpracy z producentami sprzedawanych rozwiązań, mamy wpływ na ostateczny kształt sprzedawanych produktów.

Wśród podstawowych modułów do inteligentnej analityki obrazu oferujemy:

- Detekcja wtargnięcia - Detekcja szwędania - Detekcja wejścia/wyjścia - Przebywanie w strefie

W przypadku funkcji specjalnych oferujemy:

Monitorowanie

przekroczenia dopuszczalnej ilości osób lub pojazdów w wyznaczonej strefie monitorowanej

Zliczanie osób

przebywających aktualnie w obiekcie czy strefie zamkniętej (np. centra handlowe)

Zliczanie pojazdów

np. statystyki z rozróżnieniem wyników na rodzaje pojazdów: osobowe, ciężarowe

Alarmowanie

w sytuacji wykrycia w strefie monitorowanej osoby bez kasku ochronnego na głowie lub bez nałożonej kamizelki odblaskowej, np. plac budowy

Biometryczna identyfikacja twarzy

obsługa bazy danych osób (np. personelu) i automatyczne sterowanie np. drzwiami

Odczytywanie numerów tablic

rejestracyjnych (parkingi, drogi), obsługa białej/czarnej listy numerów, automatyczne sterowanie np. bramą, szlabanem

Bariery mikrofalowe

Bariery mikrofalowe to jedne z najbardziej niezawodnych i bezpiecznych czujek wykrywających intruza wykorzystywanych do zewnętrznej ochrony obwodowej. Urządzenie tego typu tworzy wiązkę elektromagnetyczną, wykorzystując mikrofalę wysokiej częstotliwości wysyłaną z nadajnika do odbiornika, tworząc tym samym niewidzialną, lecz czułą strefę ochrony. Jeżeli odbiornik otrzyma sygnał o zmienionej charakterystyce, szczegółowo go analizuje. Jeżeli w wyniku analizy uzna, że zmiana została wywołana przez intruza, wówczas włącza się alarm, który może być przekazany drogą analogową lub cyfrową.

Bariery podczerwieni

Bariery podczerwieni składają się z nadajnika i odbiornika zintegrowanych ze sobą. W wyznaczonej przestrzeni nadajnik emituje wiązki podczerwieni, które gdy są naruszone powoduję uruchomienie systemu alarmowego. Stosowane przez nas bariery alarmowe pochodzą od wiodących producentów, u których zaopatrujemy się bezpośrednio.

Bariery dualne

Łączące funkcjonalność barier mikrofalowych i barier podczerwieni.

Systemy napłotowe

System napłotowy oparty jest o bezprzewodowe detektory RFID montowane bezpośrednio na ogrodzeniach, bramach i furtkach. Na poszczególne elementy ogrodzenia instaluje się detektory FLA, które rejestrują każde drganie ogrodzenia np. wstrząsy, nachylenie, przejście przez ogrodzenie, próbę uszkodzenia czujnika, fragmentu płotu czy odcięcie siatki. Detektory te nie wymagają okablowania, a informacje o alarmie przekazywane są od jednego do następnego w kolejności, aż do odebrania informacji przez jednostkę centralną FLU. Dzieje się to z szybkością transmisji 300 detektorów FLA na sekundę, a standardowa częstotliwość odświeżania sygnału odbywa się co 3 sekundy.

Systemy napłotowe

Detektory można umieszczać na wszelkich typach bram i ogrodzeń (siatkowe, panelowe, stalowe, z blachy, drewniane). Nie wymagają zewnętrznego zasilania, a żywotność baterii wynosi minimum 6 lat. Architektura całego systemu nie jest skomplikowana, a sam montaż czujników jest bardzo szybki. Użytkownik może liczyć na elastyczność systemu w sytuacji przeniesienia lub wymiany ogrodzenia.

Jesteś zainteresowany ochroną perymetryczną swojego obiektu? Chcesz sprawdzić jaki sposób byłby najskuteczniejszy do ochrony Twojego obiektu?

Przygotujemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Strona internetowa: Proformat

Telefon do działu rekrutacji

Formularz kontaktowy

Tic box*