Systemy alarmowe wspomagające

Posiadając ponad 30 letnie doświadczenie w branży Security, zdobyliśmy miano rzetelnego partnera w zakresie usług związanych z ochroną techniczną. W obrębie tej płaszczyzny świadczymy kompleksowe usługi, od opracowania koncepcji lub projektu technicznego, poprzez dostawę urządzeń i ich instalację, do opracowania procedur bezpieczeństwa i przeszkolenia obsługi włącznie. Świadczymy również gwarancyjne i pogwarancyjne usługi konserwacyjne i serwisowe.

Systemy Telewizji Przemysłowej (CCTV)

System CCTV służy do nadzoru przestrzeni lub pomieszczeń, w których zostały zamontowane kamery. Głównym zadaniem systemu jest podgląd on-line i rejestracja obrazu z kamer video. Systemy kamer CCTV pozwalają na identyfikację twarzy osób wchodzących do obiektu, analizę ilość osób wchodzących i wychodzących z obiektu, weryfikacje tablic rejestracyjnych pojazdów i wiele innych rozwiązań. W DGP Security Partner jesteśmy w stanie wykonać system monitoringu od tych najbardziej zaawansowanych rozwiązań do tych najprostszych zastosowań. Cena i koszt instalacji systemu CCTV jest uzależniony od technologii, okablowania, jakości w tym rozdzielczości kamer, ilości elementów w systemie monitoringu CCTV. Każdorazowo przygotowując wycenę jest ona wykonywana w oparciu o indywidualne oczekiwania klienta uwzględniając jakość sprzętu i cenę końcową systemu CCTV.

Dowiedz się więcej na temat systemów opartych na sztucznej inteligencji

System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN)

System alarmowy SSWiN jest jednym z najpopularniejszych elementów zabezpieczenia obiektu. Odpowiednio zaprojektowany i skonfigurowany pozwala na wykrycie każdej próby włamania lub sabotażu. System można dowolnie zaprogramować dzieląc chroniony obiekt na strefy oraz dowolnie doposażyć na przykład w czujniki zbicia szyby, wykrywające wstrząs, zalanie wodą czy wykrywające gaz lub dym. Wiadomości z centrali alarmowej mogą być wysyłane na różne sposoby np. na telefon użytkownika lub do Stacji Monitorowania Alarmów DGP Security Partner.

Systemy Kontroli Dostępu (SKD)

SKD jest jednym z szeregu elektronicznych systemów zabezpieczeń technicznych służących do zarządzania przepływem osobowym i pojazdów na terenie ochronionego obiektu, weryfikuje dostęp do poszczególnych stref oraz rejestruje przebywających w nich użytkowników. System pozwala na znaczne podniesienie stopnia ochrony obiektu, ograniczyć osób nieuprawnionych oraz np. monitorować czas pracy pracowników firmy.

W ramach SKD instalujemy czujki m.in. podczerwieni, mikrofalowe (MW), otwarcia (drzwi, okna), stłuczenia i wibracyjne oraz pasywne czujki podczerwieni (PIR, czujki ruchu, które „widzą” obiekty cieplejsze niż tło) bądź czujki dualne (połączenie MW i PIR). Uzupełnienie stanowią przyciski napadowe oraz sygnalizator akustyczny lub akustyczno-optyczny. Urządzenia zwykle są wyposażone w zabezpieczenia antysabotażowe powiadamiające o próbie zniszczenia lub otwarcia danego elementu.

  • Biometryczne mechanizmy potwierdzania tożsamości (rozpoznawanie odcisków palców, geometrii dłoni, geometrii twarzy, tęczówki oka, głos)

  • Karty, kody, bramki, kołowroty

  • Kontrola ruchu osobowego i obecności osób uprawnionych do przebywania na terenie chronionych obszarów

  • Obsługa ruchu kierowców i pojazdów

System sygnalizacji pożaru (SSP)

Służy do wykrywania i sygnalizowania powstającego pożaru zanim się on rozwinie i będzie trudny do opanowania, co pozwala na ewakuację ludzi z budynku i ochronę zgromadzonego w nim mienia. SSP działa w oparciu o zainstalowane w pomieszczeniach czujki pożarowe, m.in. dymu (optyczne, jonizacyjne lub systemy zasysające), ciepła (temperatury), płomienia i gazu. Coraz częściej w systemach zabezpieczeń stosowane są tzw. czujki wielodetektorowe, których konstrukcja opiera się na czujkach ciepła i dymu, płomienia i dymu oraz tlenku węgla i dymu. System zasilany jest poprzez zasilacze wbudowane do centrali oraz certyfikowane zewnętrzne zasilacze pożarowe, a także wyposażony w akumulatory (zasilanie rezerwowe). Systemy sygnalizacji pożaru mogą też powiadamiać o pożarze najbliższą jednostkę ratowniczo-gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo czujki pożarowe uzupełniają ręczne ostrzegacze pożarowe (ROP) umieszczone na drogach komunikacji ogólnej. Ważne jest prawidłowe rozmieszczenie i dobór elementów systemu, dobre zaprojektowanie i zlokalizowanie serwerowni, zgodnie z rodzajem obiektu który ma być wyposażony w system SSP.

Inne rozwiązania z zakresu technicznych systemów zabezpieczeń mienia

Domofony, wideomofony, szlabany, tripody, bramki obrotowe, losomaty, siłowniki do bram, systemy dźwiękowe, depozyty kluczy, itp.

Co oferujemy w ramach współpracy:

Doradztwo

w zakresie systemów alarmowych

Pomoc

w doborze optymalnego sposobu ochrony

Kosztorys

systemu alarmowego

Montaż

systemów spełniający wymagania wybranych norm bezpieczeństwa.

Serwis techniczny

oraz konserwację systemów zabezpieczeń

Przegląd

w przypadku podłączenia obiektu z istniejącym systemem alarmowym oferujemy przegląd zainstalowanego systemu przed podłączeniem obiektu do naszej Stacji Monitorowania Alarmów

Korzyści ze współpracy z nami:

Skuteczność

Wsparcie nowoczesnymi i skutecznymi systemami alarmowymi.

Wygoda

Jeden partner mający pełne kompetencje w zakresie ochrony (ochrona fizyczna + technika).

Nowatorskość

Inicjujemy nowatorskie działania, dzięki znajomości branży i potrzeb pojawiających się u klienta.

Doświadczony zespół

Doświadczony zespół specjalistów ochrony i techników systemów zabezpieczeń zapewnia odpowiednio dobrane urządzenia, technologie i rozwiązania do danego typu obiektu.

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Przygotujemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Strona internetowa: Proformat

Telefon do działu rekrutacji

Formularz kontaktowy

Tic box*